Študentské noviny

Tipy na učenie

Tipy na učenie tipy na u  enieČo môžeme urobiť, aby bolo naše učenie účinnejšie?

– Takže v prvom rade skúsme náš čas vhodne zariadiť.

– V druhom rade, keď sa nevieme poriadne sústrediť na tú

učebnú látku, ktorú sa práve učíme, spravme všetko preto, aby sme sa na to vedeli v celej miere na ňusústrediť, aby sme s učením čím skôr skončili, a aby nezaberal veľa nášho voľného času. Pri učení sa si skúsme pripraviť nejaké ľahké jedlo, ako napr. jogurt alebo nejaké ovocie – môžu nás motivovať k učeniu.Je dôležité vedieť, kedy sme najaktívnejší, preto na ten deň musíme zadeliť aj učenie. Niektorí sú tzv. nočné sovy,niektorí sú schopní učiť sa popoludní, ba dokonca aj večer.Takže musíme zistiť, do ktorej skupiny patríme. Najlepšie je učiť sa popoludní, lebo vtedy náš mozog pracuje v plnom výkone. Keď sme si už zistili, do ktorej skupiny patríme, tak vo vhodný deň prejdime do izby alebo do miestnosti, kde sa je aspoň ticho a kde sa môžeme v plnej miere sústrediť. Potom sa už môžeme začať učiť. Dôležité je aj to, aby sme sa na nič a na nikoho iného nesústredili iba na učenie! Keď sa budeme sústreďovať len na učenie, tak s tým skôr skončíme. Pri učení myslime na to: po robote sladký oddych!

V prvom rade si poriadne pozrime úlohu.Vyzdvihnime kľúčové slová. Definície kľúčových slov a ich význam sa poriadne a doslovne naučme naspamäť.Toto je prvá úroveň tzv. pyramídovej metódy.V druhom kroku si poznačme tie najdôležitejšie veci.Tieto veci sa už nemusíme doslovne naučiť, len si ich štyri-paťkrát prečítajme. Ľadovec, teda pardon,takže vrchol pyramídy je, že si k tomu pohľadajme materiály a prečítajme si aj tie poznámky, ktoré sú napísané malým písmom. Tieto stačí prečítať len raz.Pri ústnej odpovedi, nám tieto informácie napadnúa spomenieme si na ne, a učiteľka tieto informáciebude určite ocení.Keď si nezapamätáme všetko na prvý pokus tak to nevadí. Dobrou metódou je napísať si to. Tým, že to napíšeme, veľa vecí si zapamätáme. V poslednom rade nám môže pomôcť aj to, že si predstavíme to, že odpovedáme a proste si zahráme to, že sme naozaj pri tej odpovedi a poviem to nejakému kamarátovi alebo kamarátke.

 

Pridaj komentár

Thanks for submitting your comment!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.