Šport

F1 – Bahreini nagydíj

Elektronikai gondok vezettek Vettel kieséséhez. f1 - bahreini nagydíj F1 - Bahreini nagydíj dcd1603ap375a 2A Ferrari nem megfelelő motorvezérlése okolható azért, hogy Vettel el sem tudott indulni a Bahreini ngydíjon. A felvezetőkör lassú tempójánál ugyanis a körülmények szerencsétlen összjátéka azt okozta, hogy a szelep a normál működési paraméterein felül dolgozott. Az izgalmas nagydíjon meglepetésként Grosjean az ötödik helyet szerezte meg a Forma 1 új csapatának a Haas-nak. A futamot Rosberg nyerte 10.282 másodperces előnnyel a finn Raikkonen előtt, Hamilton harmadik lett.

A kínai nagydíjon – mivel Bernie Ecclestone illetve Jean Todt kénytelen volt helyt adni a 11 istálló akaratának-  már ismét a múlt évi rendszer szerint lesz az időmérő edzés.

f1 - bahreini nagydíj F1 - Bahreini nagydíj 518722464 1459615304 800 2

03.04.2016 17:00, Bahrain International Circuit, 57 kör, 308.5 km (1 kör: 5.412 km)